Sezóna 2021/22 se už pomalu blíží ke konci, a tak jsme v sobotu 19.2. odehrály poslední domácí zápas. Nastoupily jsme ve velkém počtu proti hráčkám z Jičína a nechyběla nám ani spousta dobré nálady. Těšili se jak hráčky, tak fanoušci, kterých bylo tentokrát opravdu hodně.

Začátek utkání byl těžký jako obvykle. Prvních pět minut nám nikdy nejde, potřebujeme vždy chvíli na to se rozbruslit a sehrát. Tentokrát se však těchto pět minut jaksi protáhlo a to na téměř třetinu a půl. Byly jsem nebruslivé, nehlídaly jsme si své hráčky ani posty a hra byla z naší strany úplně rozložená. Jičínské hráčky kontrolovaly hru a my jim téměř nebyly schopné vzít puk. To vedlo k vyloučení naší obránkyně Štěpy Čtvrtníčkové, a musely jsme tak hrát v oslabení. Napětí však vzrostlo, když o minutu a půl později došlo k dalšímu vyloučení na naší straně. Hrálo se tak tři na pět a situace vypadala čím dál tím nebezpečněji. Holky však zvládly vše ubránit, a tak v první třetině nepadl žádný gól.

Ve druhé třetině jsme se snažily zlepšit vše, co nám bylo vyčteno v šatně: zrychlit, jít po puku, hlídat si protihráčky, najíždět si a nehrát pasivně. Než jsme se však stihly pořádně rozkoukat, Jičín už skóroval. To nás však neodradilo a za pomoci fanoušků se nám povedlo ve druhé polovině této třetiny dostat do tempa a vytvářet si šance. Na gól to ale ještě nestačilo. Ten přišel až ve třetí třetině, ale bohužel ještě dřív od soupeřek, které navýšily své vedení na 0:2. Našeho gólu jsme se dočkaly až o chvíli později, kdy skórovala Veronika Prošková s asistencí Miriamy Matyašovské ve 45. minutě. Tento gól jako kdyby vzpružil celý tým a snaha obrátit skóre se ještě znásobila. Další šanci proměnila Ivana Machatková za pomoci Reginy Tesařové.

Veronika Prošková a Denisa Kocourková (Foto: Zuzana Jarolímková)

Třetí třetina byla plná emocí a neobešla se ani bez lehké rvačky. Po vyloučení hráček z obou stran se hrálo čtyři na čtyři. Většího místa na ledě využila Sofie Broďáková, která si vyjela z obranného pásma a před bránou ještě našla Karolínu Skořepovou, která vstřelila poslední, vítězný gól. Utkání jsme nesehrály úplně podle našich představ, ale vyhrály jsme, a to je nejdůležitější. Na závěr jsme ještě poděkovaly a rozloučily se s fanoušky, kteří nám usilovně fandili po celou dobu utkání a vnesli na stadion tu pravou hokejovou atmosféru.