Mezinárodní den žen nemohla Kobra oslavit jinak než na ledě. Z důvodu časové tísně jsme museli odložený zápas s Děčínem odehrát mimořádně v úterý, ale hráčky s radostí odešly z práce a školy kvůli hokeji dříve.

Bohužel v tu dobu mělo z práce namířeno hodně lidí, a tak cesta autobusem z Prahy nebyla jednoduchá. Do Děčína jsme díky tomu dorazili o půl hodiny později a už nebyl čas na předzápasovou rozcvičku. Rychle jsme se tedy převlékly, trenéři ani nestihli poradu v hospůdce na zimáku, a šlo se na led.
Jak už je poslední dobou u nás zvykem, první třetina byla z naší strany hodně slabá a hráčky Děčína toho dokázaly využít. Ani jsme se nestihly rozkoukat a prohrávaly jsme 4:0.

O přestávce jsme si řekli, že takhle snadno jim výhru nenecháme – přeci jen to byl přímý souboj o první místo v lize a Kobry bojovat umí! Sestavu jsme stáhli na dvě pětky a změna tempa hry nám prospěla. Deset minut jsme se drželi a nehrající Kobry povzbuzovaly, jak jen to šlo. Pak se ale k puku dostala děčínská útočnice Forejtová a opět skórovala. To se jí povedlo ve druhé třetině ještě jednou a po čtyřiceti minutách bylo skóre 6:0 ve prospěch Děčína.

Z dosavadního průběhu bylo zřejmé, že tentokrát to nebude náš zápas. Do hry se v poslední části utkání dostaly všechny hráčky a několikrát se nám ještě podařilo dostat do gólové šance, bohužel bez úspěšného zakončení. Jinak to ale byla už hodně vlažná hra z kobří strany. Konečné skóre se zaslouženě zastavilo na stavu 10:0 pro Děčín.

V sobotu nás čeká poslední zápas v sezóně, tentokrát se utkáme s týmem Lovosic. Doufejme, že tentokrát se na soupeřky připravíme o něco lépe…

Anča #4

Karta utkání