2. kolo Kobra Praha – HC Děčín 20.9.2020
HC Děčín

Přesně před šesti lety jsme hrály proti Děčínu první ligové utkání. Dnes se však z tříbodového zisku radovaly soupeřky.

Hráčkou utkání a první Kobrou, která získala žlutý dres, byla jmenována Denisa Kocourková.

57:28 Veronika PROŠKOVÁ (Anna VÁCLAVÍKOVÁ, Adéla NEBESKÁ )

• HC Děčín

HC Děčín

První utkání sezony bývá tradičně trochu zvláštní. Letos jsme navíc nevěděli, co nás s novým soupeřem čeká.

Od začátku se jednalo o zápas v tempu, na které jsme nebyli vloni zvyklí. Díky rychlému střídání jsme drželi se soupeřkami dlouho krok, a i když měly od začátku více ze hry, dařilo se nám ze začátku odolávat.

V předcházejících sezonách jsme byli zvyklí hlídat vždy jednu, maximálně dvě nadprůměrné hráčky. Děčín měl vyrovnanější kádr, takže byl problém využívat k útoku čas, kdy ty nadprůměrné odpočívaly.

Někdy jsme se puků zbytečně zbavovali, i když byla možnost k protiútoku a do některých soubojů jsme se pouštěli evidentně s tím, že je nemůžeme vyhrát. To byl jeden z důvodů, proč jsme prohráli takovým rozdílem. Nicméně to se určitě do příště změní, zažili jsme si prostě takový menší „kulturní šok“. Některé obdržené góly byly naprosto luxusní (přiznejme si to) a nebýt to do naší brány, s chutí bych zatleskal.

Moc se mi líbilo, že drtivá většina z vás to odehrála nadoraz až do konce a ukázalo se, že jakmile hrajete to, co děláme na tréninku, tak umíme dávat góly, případně ohrozit hostující golmanku (však víte, trojúhelníky apod.).

Plusy utkání:

• nasazení většiny hráček až do konce i za nepříznivého stavu
  • rychlá střídání
  • využívání nacvičených situací (po buly apod.)
  • rychlý pohyb obránců dozadu a jejich obětavost
  • oproti předcházejícím sezonám zrychlené přihrávky
  • spolehlivá Jarka (díky moc)

Mínusy utkání:

• občasné bezhlavé a zbytečné odpalování puků
  • do některých soubojů jste šly jenom „naoko“, až na střídačku bylo vidět, že to soupeřky vědí a neberou to moc vážně
  • některé hráčky nevyužívají ke změně směru a následnému rozpohybování prvek zvaný BRZDA A RYCHLE ZPÁTKY, ale používají prvek zvaný „MIG 21“ (a přitom to umíte!!!)

3 Zajímavé okamžiky:

• Jarčin sprint za pukem