2. kolo Jičín – Kobra 26.9.2021
Manki Jičín
2:3
HC Kobra Praha

O zápase

Z Jičína se třemi body. Kobry opět stahovaly vedení soupeřek, které využily početní výhodu, a díky produktivní druhé třetině porazily jičínské Manki 2:3 (1:0, 0:3, 1:0. Hráčkou utkání byla zvolena Ema Jandová.

Zápasová statistika

Góly
2
3
Střely
16
46
TrM
10
10

Góly a asistence

24:00 Anna VÁCLAVÍKOVÁ (Markéta ZVĚŘINOVÁ)

31:37 Mariana ŠATROVÁ (Alice HRIVŇÁKOVÁ, Karolína SKOŘEPOVÁ)

33:42 Markéta ZVĚŘINOVÁ (Karolína SKOŘEPOVÁ)

Taktika

  • Manki Jičín
  • HC Kobra Praha

Okénko šéftrenéra

Do Jičína jsme odjížděli ve značně osekané sestavě.

Zcela se nám rozpadl první útok, kromě Adély totiž na poslední chvíli vypadla i naše elitní střelkyně Verča. Z důvodu Eliščiny nemoci jsme přišli o jednu ze stabilních obran, dále také o důraznou Kiki a univerzální Míšu.

Tato situace nám neumožnila hrát na tři pětky, jak je naším cílem, ale opětovně se ukázalo, v čem je síla Kobry: za“elitní“ hráčky jsou vždy schopny plnohodnotně zaskočit ostatní.

V úvodu zápasu nás trochu zlobila jičínská hvězda Zárybnická, dokonce se jejím, mimochodem velice diskutabilním, gólem Jičín ujal vedení, ale po přestávce naše holky zabraly naplno a zásluhou Anči, Mariany a Markéty jsme soupeřkám odskočili. Od dalších gólů Jičín zachránila částečně dobrá gólmanka a částečně nepřesně mířené střely na jičínskou branku, a že jich bylo. Neúnavná Skořice byla evidentně při chuti a přidělávala soupeřkám hodně obranné práce, čímž dělala spoustu prostoru pro ostatní. Nespadlo jí to tam, ale má dvě krásné asistence. Obrana, vedená Sofií, soupeřky do šancí pouštěla jenom ojediněle a co prošlo, zlikvidovala spolehlivá Jarka. Podle toho, co jsem zatím viděl, máme nejlepší obrany v lize, jak bruslařsky tak střelecky. A jestliže je obranná hra navíc podpořena kreativní a rychlou hrou v útoku (a to máme taky), vychází z toho, že se na naši hru, kromě toho, že přináší výsledky, i dobře kouká.

Škoda, že jsme v závěru opět lehce polevili a soupeřky kontaktním gólem závěr zdramatizovaly. Zřejmě to byl důsledek naší zřetelné převahy (střely 46:16 pro Kobru), kdy naše hráčky podlehly dojmu, že i když se nedaří přidat další góly, tak hru máme natolik pod kontrolou, že se už nic stát nemůže. Na to si musíme dát příště pozor.

Sofie zaslouží pochvalu za to, jak se zhostila role kapitánky a nenechala si tíhou „céčka“ ztěžknout nohy…

Klady zápasu:

  • Opětovně kolektivní výkon, který není založen pouze na jedné nebo dvou hráčkách
  • Kobry se nenechaly rozhodit nepříznivým vývojem zápasu, a naopak je to dohnalo k lepším výkonům
  • Neústupnost v osobních soubojích
  • Spolupráce útoku s obranou v útočném pásmu
  • První gól Mariany, takže bude napečíno….

Mínusy zápasu:

  • Zbytečně zdramatizovaný závěr
  • Zbytečně moc střel mířilo přímo do jičínské golmanky

Vladimír Václavík

Trenéři

Manki Jičín