15. kolo Kobra – Lovosice 30.1.2022
HC Lovosice

Výrazně posilněnou sestavu soupeřek o bývalé hráčky ESA nebraly domácí na lehkou váhu a i přes jejich tvrdou hru, která se neobešla bez krvavého zranění, si pohlídaly pražské body s čistým kontem 1:0.
Hráčkou utkání byla zvolena Ema Jandová.

(1:0, 0:0, 0:0)

14:42 Regina TESAŘOVÁ (Veronika PROŠKOVÁ)

• HC Lovosice

Konec přestupového období využily Lovosice ke značnému posílení soupisky a na Kobru se dostavil mix hráček z ESY a z Lovosic.

My jsme opět lepili díry v sestavě, nicméně šířka našeho kádru dovoluje hrát kvalitní zápasy i s ořezanou sestavou.

Nebyl to jednoduchý zápas, holky z Esy si byly vědomy, že byly „zakoupeny“ s cílem udělat body a tak k utkání i přistoupily. Nám chvíli trvalo, než jsme se přeorientovali na nové Lovosice, ale ukázalo se, že s každým se dá hrát, jestliže se do hry dá srdce, plné nasazení a využijí se nacvičené signály z tréninku. Takže zápas nahoru dolů, nic moc hezkého, ale o to bojovnější atmosféra.

Verča to vzadu v bráně zavřela chvílemi „po Haškovsku“ a hráčky v útoku to zkoušely zleva zprava.

Bohužel se zbytečně vyhecované soupeřky (s vidinou možnosti alespoň prvního bodu v sezóně) postupně více a více uchylovaly k nečisté hře, kterou rozhodčí poněkud lehkovážně připustili. Smutným výsledkem bylo krvavé zranění Emy po sprostém naražení zezadu na hrazení.

Jsem přesvědčen, že příště budou Kobry na podobnou hru připraveny…

Plusy utkání:

• Obrovské nasazení všech hráček