Historie týmu žen HC Kobra Praha

Náš klub HC Kobra Praha má svůj ženský oddíl už od roku 1987 a jako takový se řadí mezi vůbec první ženské hokejové týmy v České republice. Za ta léta jsme zažily skvělé časy mezi nejlepšími týmy soutěže, ale i těžká období s dvojcifernými prohrami.

Tato horská dráha má prosté vysvětlení: fluktuace hráček. Dívky prchající na vysokou do jiných měst, matky odchovávající své potomstvo a ženy vytížené prací. Hráčky přichází a odchází, ale tvrdé jádro zůstává, ač se jeho sestava během času obměňuje. To je totiž na Kobře alfa a omega našeho týmu – kolektiv. Proto jsme nikdy ze soutěže neodešly, a i přes nelichotivé prohry jsme se udržely na scéně. 

Nás totiž baví hrát hokej, neděláme to jenom pro selfíčka s hokejkou na sociálních sítích a zajímavé hobby v životopise.

2022 -
1. liga žen / AHL.CZ
V červenci 2022 došlo ke zrušení 2. ligy. Do vyšší soutěže se z jejích týmů vydala pouze Kobra a Děčín. Všechny ostatní druholigové týmy se raději spojily do vlastní soutěže (AHL.CZ), ve které si organizují utkání mezi sebou na mnohem vyrovnanější úrovni. Kobra do této soutěže posílá nováčky a hráčky, které by v 1. lize nedostaly tolik prostoru na ledě, doplněné o zkušenější spoluhráčky.
2022
2. liga žen
Od září 2017 do března 2022, po rozdělení Ligy žen na 1. a 2. ligu, hrála Kobra v nižší soutěži. V sezóně 2021/2022 skončila v tabulce na druhém místě s 38 body za Děčínem, který nastřádal o jeden víc, tedy 39. Za Kobrou skončily v tomto pořadí týmy: Manki Jičín (25 b), Holkey Náchod (18 b) a Lovosice (0 b).
2017
Liga žen
Až do sezóny 2016/2017 nastupuje Kobra v Lize žen, v divizi A2. V této sezóně se umístila na 4. místě v tabulce se 14 body za Karlovými Vary, Děčínem a Libercem. Na chvostu tabulky tohoto ročníku zůstaly za Kobrou už jen Lovosice bez bodů.
1987
Vznik oddílu žen na Kobře
Kobra působí v lize žen jako jeden z nejstarších týmů.