17. kolo Kobra – Jičín 19.2.2022
HC Kobra Praha
3:2
Manki Jičín

O zápase

Dvougólovou ztrátu dohnaly Kobry ve třetí třetině, kdy během dvou minut vyrovnaly stav utkání a krátce na to se ujaly vedení přesnou trefou Karolíny Skořepové, která byla zvolena hráčkou utkání.

Zápasová statistika

Góly
3
2
Střely
20
37
TrM
8
2

Góly a asistence

(0:0, 0:1, 3:1)

45:39 Veronika PROŠKOVÁ (Miriama MATYAŠOVSKÁ)
47:54 Iva MACHATKOVÁ (Regina TESAŘOVÁ)
52:51 Karolína SKOŘEPOVÁ (Sofie BROĎÁKOVÁ, Markéta ZVĚŘINOVÁ)

Taktika

  • HC Kobra Praha
  • Manki Jičín

Okénko šéftrenéra

Zápasy s Jičínem bývají dramatické, to jsme všichni věděli.

Do utkání jsme nastoupili s 21 hráčkami, včetně 2 gólmanek, takže opět se ukázala šířka našeho kádru. Nicméně soupeřky na nás „vlétly“ takovým způsobem, že jsme se (víceméně) nedostali prvních deset minut z pásma. Důvodem bylo, pravděpodobně, nedostatečné soustředění na samotnou hru, protože před zápasem se řešila spousta organizačních věcí, které by bylo vhodné nechat na později. Budiž to pro nás všechny ponaučením do budoucna. Nedokáži si totiž jinak vysvětlit matný výkon v prvních dvou třetinách. Ne že by scházela snaha (naopak), ale nějak nevycházelo vůbec nic. Naštěstí zápas zastihl Jarku v bráně v excelentní formě a to nám dalo šanci vrátit se do hry.

Nicméně eliminace největší hvězdy soupeře, Zárybnické, se podařila. Bohužel se dvakrát trefila Novotná, dříve Saalová, kterou jsme kvůli změně jména v sestavě soupeřek přehlédli. Taky dobrá lekce, kterou mužské týmy nemají šanci zažít….

Když už to vypadalo, že to tam holky prostě nedostrkají, ukázala se opět síla kobřího kolektivu a možnost lehkým sáhnutím do sestavy změnit rytmus hry. A naše hráčky nikdy nic nevzdávají…. Třemi góly v poslední třetině holky otočily na 3:2 (a poslední gól, kdy Sofie servírovala Skořici před prázdnou, ten byl LUXUSNÍ) a před ÚŽASNOU diváckou kulisou vybojovaly tři body. VELIKÁ POCHVALA!!!!!

Hráčky, které nedostaly možnost se plnohodnotně zapojit do hry, udělaly na střídačce tak obdivuhodnou atmosféru, že bez jakýchkoli pochybností přispěla k vyhecování hráček na ledě v poslední třetině. A před tím smekám…

A díky Skořici za mistrovské zvládnutí dronu……

 

Klady utkání:

  • Utvrzení v tom, že Kobry se nikdy nevzdávají
  • Šířka kádru, která umožňuje změnou hry soupeřky překvapit
  • Skvělý výkon Jarky

Mínusy utkání:

  • Matný začátek, pramenící z nesoustředěnosti
  • Průběh zápasu neumožnil nasazení všech hráček

Vláďa Václavík

Trenéři

Manki Jičín